2022 DGS ek tercih, başvuru ücreti ve başvuru nasıl yapılır?

0 123

ÖSYM tarafından yapılan duyurunun ardından DGS ek tercih başvuruları alınmaya başlandı. DGS Ek Tercih Kılavuzu’nun yayınlanmasıyla birlikte lisans taban puanları ve kontenjan rakamları da yayınlandı. İşte DGS Ek tercih taban puanları ve kontenjan sayıları

Yakın zamanda DGS ek tercih için bir öncelik talebi alındı. ÖSYM duyurusunun ardından DGS 2022 Ek Tercih Başvuru Kılavuzu’nda taban ve kontenjan rakamları da açıklandı. 4-10 Ekim tarihleri ​​arasında yapılacak DGS ek tercih işlemleri için adaylardan 30 TL ücret alınacaktır.

DGS ek tercih başvurusu nasıl yapılır?

DGS ek tercih talebi 10 Ekim 23:59’a kadar ais.ösym.gov.tr ​​adresinden Türkiye Cumhuriyeti T.C. kimlik numarası ve şifre girilerek yapılabilir. Adaylar, yayınlanan DGS Öncelik Kılavuzunda taban puanlarını ve kontenjan sayılarını inceledikten sonra başvuruda bulunabilirler.

Adaylar, DGS 2022 için 30 TL ek ücreti ödeyeceklerdir. Adaylar ek ücretini ÖSYM web sitesinde yer alan elektronik işlem ödeme talimatlarını takip ederek 11 Ekim tarihine kadar kredi veya banka kartı ile ödeyebilirler.

2022 DGS TABAN PUAN VE KONTENJANLAR

DGS EK TERCİH KILAVUZU VE BAŞVURU İÇİN

Cevap bırakın