Adana’da Cenaze Aracında 144,5 Kg Esrar Yakalandı

0 73

İBB’nin şehirler arası cenaze taşıma hizmetini yürüten Albayrak ailesinin damadına ait Platform Turizm A.Ş., araçlarında uyuşturucu madde bulunmasına ilişkin açıklama yaptı.
Adana’da İBB cenaze arabasında 144,5 kg esrar ele geçirildi. Daha sonra İBB’den yapılan açıklamaya göre, platform Turizm Nakliyat firmasına ait araçların belediyenin AKP yönetimi döneminde ihaleyi kazanan Albayrak ailesinin damadı Adem Altunsoy’a ait olduğu ortaya çıktı.


Şirket konuyla ilgili açıklama yaptı. Basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Habere konu olan 34 DMM 776 plakalı şirketimize ait olan araç ve bu aracı kullanan şoförler şartname ve sözleşmemiz gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetim, denetim ve kontrolündedir. Kiralık olarak hizmet verdiğimiz araçların ve şoförlerin vardiya saatlerinin planlanması, tüm sevk ve idaresi ile GPS verilerinin takibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yapılmaktadır. Konu yargıya intikal etmiş olup, tarafımızca da süreç yakından takip edilmektedir. Şirketimizin yasal hak ve menfaatleri doğrultusunda bizler de yasal mercilere gecikmeksizin gerekli başvurularımızı yapıp, süreç hakkında değerli kamuoyunu bilgilendireceğimizi saygılarımızla bilgilerinize sunarız.”

Cevap bırakın