Cumhurbaşkanı Açıklama yapacak, Akp Gurup Toplantısı Ne Zaman

0 84

AK Partili Ömer Çelik, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli bir açıklama yapacağını duyurdu. AK Parti Sözcüsü Çelik, “çarşamba günü cumhurbaşkanlığı grup konuşması tarihi mücadelede yeni bir aşamaya işaret edecek” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin meclis grup toplantısında hitap etti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklaması:

Milletvekillerimizin yaz döneminde seçim bölgelerinde ve görevlendirildikleri yerlerde gerçekleştirdikleri yoğun çalışmaları takip ettik. Ülkemizin her bir köşesinde eli sıkılmadık insan, girilmedik gönül bırakmayacak anlayışla yürütülen çalışmalar için teşekkür ediyorum. Biz sahayı ne kadar sıkı tutarsak, milletimizin yalanları ve çarpıtmalarıyla yanlış yönlendirmek isteyenlerin gayretleri o derece akamete uğrayacaktır.

Genel Merkezimizle, milletvekillerimizle, bakanlarımızla bir yandan Ankara’da çalışmaları yürütecek, diğer yandan ilçe ilçe tüm şehirlerimizde milletimizle kucaklaşacağız. Milletimizi seçimden seçime hatırlayanlarla aramızdaki farkı göstermektir. Geleceğini inşa edecek birikime, enerjiye ve azme sahip olduğumuzu her kesimden insanımıza göstermeye kararlıyız. Biz kendi halimize, işimize bakacağız. Biz kendi sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmeye bakacağız. Birileri dün öyle, bugün böyle diyerek ikiyüzlü tavırlar sergileyebilir. Ne söylüyorsak yerine getirme, ağzımızdan çıkan her şeyi ölçerek ifade etme mecburiyetindeyiz.

Muhalefetin seçim öncesi söyledikleriyle yaptıkları arasındaki uçurumu belediyelerde gördük. Vaat ettikleri hiçbir sözün arkasında duramadılar. Buna rağmen hala kendilerine ait olmayan işleri sahiplenerek ortada gezebiliyorlar. Yalan bunlarda daniskası… Aynı sinsi taktiği önümüzdeki seçimlerde kullanmanın hazırlığını yaptıklarından şüpheniz olmasın. Gençlerimizin de dünyayı tanıyan birikimleri ve sahip oldukları teknoloji ile bu bayat oyunu çözebileceklerinden şüphe duymuyorum.

Bugün ekranları başında bizi heyecanla milletimiz dinliyor. Heyecanla bizi dinleyen milletimizle bazı gerçekleri paylaşacağım. 8 aylık bir vakit var. Seçim takviminin başlamasıyla Meclis’in ara vereceğini düşündüğümüzde 5-6 aylık süre kalıyor. MHP ile birlikte komisyonlarda ve Genel Kurul’da sıkı bir mesai ile gündemimizdeki tüm düzenlemeleri yasalaştıracağınıza inanıyorum.

Biz de bu salondaki son grup toplantımızı yaptığımız 15 Haziran’dan bugüne kadar pek çok programla ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi sürdürdük. Günümüzün her anını, haftanın, ayın, yılın her gününü büyük bir aşkla, şevkle çalışarak geçiriyoruz. Ülkemizi geçtiğimiz 20 yılda asırlık eser ve hizmetlere kavuşturduğumuz gibi önümüzdeki dönemde de Türkiye yüzyılını inşa edeceğiz. Artık bizim bu seçimleri mottosu “Türkiye Yüzyılı” bununla çalışacağız. Birilerine bakıyorsunuz toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Kendi meselelerini bile çözemiyorlar. Biz ise tüm vaktimizi ve enerjimizi evlatlarımıza daha büyük, güçlü, müreffeh bir Türkiye bırakmak için ayırıyoruz.

Malum zat bir zamanlar SSK’nın genel müdürlüğünü yaptı. Ne yaptı bu adam diye sorduk mu? Onun döneminde hastane odaları pislikten geçilmiyordu. Hastalarımız kan revan içinde kalıyorlar. Rehine alma dönemi vardı. Hastalar ölüyor ve rehine alınıyorlardı. Ey Bay Kemal senin gidecek yerin var mı?

Bütün umudunu mahsul enflasyonuna bağlamış olanların coşkusunu geride bırakmak için adımlar atmaya devam ediyoruz. Türkiye bir süredir çok ciddi sınavlardan geçiyor. Bu testler ülkemizdeki yaşamı olumsuz etkiliyor. Bu çözümü önerebilecek tek kadro biziz, tek parti AKP, tek ittifak Halk İttifakıdır.

Bu gerçeği halka gösterdiğimizde, sandığa giden yol kendiliğinden açılır. Türkiye ekonomik programımız gündeme geldiğinde, denklemlerimize ve ekonomik yaklaşımımıza bazı insanlar yüksek sesle güldüler. Ülkemize ekonomik olarak saldırmak için kullanılan araçları birer birer devre dışı bıraktık. Bu anlayıştan yola çıkarak salgınlar patlak verdiğinde bile üretimi durdurmadık, savaş çıktığında ihracat için doğalgazdan vazgeçmedik. Büyümeye devam ettik.

Çalışanlarımızın işini ön planda tutan bir yaklaşımla tasarruf programımızı uygulamaya devam ediyoruz.  31 milyon çalışanı vardı. Sosyal konut projeleri gibi adımlar ekonomik hareketliliğe ve istihdama katkı sağlayarak vatandaşları ev sahibi yapıyor. Bu ayın sonunda ilk yerli otomobil TOGG’un lansman törenine katılacağım. Uluslararası yatırımcılardan yoğun ilgi görüyoruz. Ülkemize güzel havalar diliyoruz.

Cevap bırakın