Kanye West Paylaşımından Sonra Sosyal medya hesapları engellendi

0 77

Amerika’nın en ünlü rap müzisyenlerinden biri olan Kanye West, son yaptığı paylaşımlarda çeşitli kesimlerden tepki topladı. Sonunda, Yahudi hedefli sanatçı Twitter ve Instagram’da reddedildi. Şarkıları yüz milyonlarca kez dinlenen Kanye West, son dönemde yaptığı paylaşımlar ve yaptığı hareketlerle dikkat çekti. Geçen hafta üzerinde “Beyaz Hayat Önemlidir” yazan bir kıyafetle fotoğrafını paylaşan West, şimdi de Yahudi tepkisi çekti ve rap sanatçısına ambargo uygulandı. Kanye West, geçen haftaki etkinlikte ülke çapında ünlülerle “Beyaz Hayat Önemlidir” yazan bir kıyafetle sohbet etti.


Gigi Hadid, Diddy (rapçi), Justin Bieber. West’i ırkçılıkla suçladı ve eylemlerinin etik olmadığını iddia etti.
Kanye West’in bu gönderisi sosyal medya platformlarının hemen dikkatini çekti.
İlk olarak Meta’nın yan kuruluşu olan Instagram, bu yönde tanınmış isimlere sahip birçok hikâyeyi uygulamasından kaldırdı.
Ek olarak, bir giyim firmasıyla olan mevcut sponsorluk anlaşmasını feshetme tehdidinde bulundu. Kanye West, Instagram’da veto yedi daha sonra Yahudi cemaatiyle ilgili bir gönderiyi bu kez Twitter’daki takipçilerine yayınladı. “Ve kafamda üç Yahudi ile bir rüya gördüm. Komik olan şey, ben bir Yahudi aleyhtarı olamam.” Çünkü siyah insanlar temelde Yahudi’dir.”
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve dünyanın çeşitli yerlerindeki Yahudilerin tepkisine neden oldu. Bunun hemen ardından Twitter bu kez ünlünün hesabını askıya aldı. Bir günlük aradan sonra West’i ilk karşılayan Tesla CEO’su Elon Musk oldu.

Cevap bırakın