BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Memur Maaşlarına Yüzde 50 Zam Yolda: En Düşük Öğretmen Maaşı Ne Kadar Olacak?

Son toplu sözleşme görüşmelerinin ardından memur maaşlarına Ocak ayında yüzde 15 zam uygulanacak. Bu zam, memur maaşlarını artırmanın yanı sıra enflasyon farkı da eklenerek daha da yükselebilir. Ortaya çıkan verilere göre, memurların maaşlarında yüzde 50’ye varan bir artış bekleniyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan düzenlemelerle en düşük öğretmen maaşı 23 bin 200 TL olarak belirlenmişti. Ancak, yüzde 50’lik bir zam eklemesiyle bu rakamın 34 bin 800 TL’ye yükselebileceği öngörülüyor.

Bu tabii ki kesin bir rakam değil. TÜİK, Ekim, Kasım ve Aralık aylarının enflasyon oranlarını açıkladığında, memur maaşlarındaki artış oranı netleşecek. Ancak bu veriler, memurların ve özellikle öğretmenlerin maaşlarının daha yaşanabilir bir düzeye yükselmesine katkı sağlayabilir.

Beklentiler, 2023 yılının başında memur maaşlarında gözle görülür bir artışın yaşanabileceği yönünde. Ancak bu artışın kesin rakamları, TÜİK’in enflasyon verileri açıkladığında netleşecek.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku