BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Staj ve Çıraklık Mağdurları Seçim Öncesi Adalet Bekliyor

Staj ve çıraklık dönemlerinde sigorta yapılmış olmasına rağmen emeklilik hesaplamalarında bu sürenin dikkate alınmaması nedeniyle emekli olamayan kişiler, yaşadıkları mağduriyetin sona ermesi için adım atmaya devam ediyorlar. Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Genel Başkanı Murat Bal, bu durumun düzeltilmesi için yerel seçimlerden önce yasal bir düzenleme yapılmasını talep ediyor.

Staj ve çıraklık sigortasının Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) başlangıç olarak kabul edilmesini isteyen Bal, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine atıfta bulunarak, meslek liselerindeki staj ve çıraklık dönemi sigortalarının emeklilik başlangıcı olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguluyor. Bal, bu mağduriyetin giderilmesi için yasal bir düzenlemenin şart olduğunu dile getiriyor. “Biz çalıştık, maaş aldık. Dolayısıyla bütün haklarımızın da verilmesi gerekiyor” diyen Bal, E-Devlet üzerinde görünen ilk işe giriş tarihlerinin emeklilikte de dikkate alınmasını talep ediyor ve bu süreçte yaşanan prim eksikliklerinin sorumlusunun kendileri olmadığını belirtiyor.

Düzenlemenin bir an önce çıkarılması gerektiğini savunan Bal, iktidara seslenerek, “Staj ve çıraklık sigortası mağduriyetinin yerel seçimler öncesinde yasal düzenleme ile ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz. Yasal bir düzenlemenin yapılamaması durumunda ise en azından mağduriyetimizin gündeme alınmasını istiyoruz. İktidar kanadının bahanelere sığınmasının sona ermesini talep ediyoruz” şeklinde konuşuyor.

Staj ve çıraklık sigortası mağdurları, yaşadıkları adaletsizliğin sona ermesi için mücadelelerini sürdürüyor ve yetkililerden gerekli adımların atılmasını bekliyorlar.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku