BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Benzine büyük zam, İşte yeni fiyat

İsrail-Filistin Çatışmaları Petrol Fiyatlarına Yansıdı, Benzin Fiyatlarında Yeni Zam

İsrail-Filistin çatışmaları ve küresel petrol piyasasındaki dalgalanmaların etkisiyle benzin fiyatlarına bir yenisi daha eklendi. Benzine gelen yeni zamla birlikte, litre fiyatı 35 TL sınırını aşacak.

Sektör kaynaklarına göre, 21 Ekim tarihinden itibaren benzine 1 lira 48 kuruşluk bir zam beklentisi bulunuyor. Motorin fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik öngörülmüyor.

Güncel akaryakıt fiyatlarına göre, İstanbul’da motorin litre fiyatı 39.62 TL iken benzinin litresi ortalama 33.64 TL olarak satılıyor. Ancak bu gece yürürlüğe girecek olan zamla birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul’da yaklaşık olarak 35.21 TL’ye, Ankara’da 35.86 TL’ye, İzmir’de ise 35.97 TL’ye yükselecek.

Küresel gelişmeler ve bölgesel çatışmaların petrol fiyatlarını etkilediği bir dönemde, akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmaların takip edilmesi önem taşıyor. Bu nedenle sürücüler, yakıt maliyetlerindeki değişikliklere dikkat etmeye devam ediyorlar.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku