BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

CW Enerji, Samsun’da 1 MW’ın Üzerinde Güç Üreten Güneş Enerji Santrali Kurdu

CW Enerji, Samsun’da faaliyet gösteren bir firmanın çatısına 1.097,085 kWp gücünde güneş enerji santrali (GES) kurulumunu tamamladı. Bu santral, Türkiye’nin en büyük çatı tipi güneş enerji santrallerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Proje hakkında bilgi veren CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, şirketin güneş enerjisi sektöründe ileri teknolojileri kullanarak yatırımcılarının enerji ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmeye devam ettiğini söyledi. Yılmaz, Türkiye’nin birçok farklı il ve ilçesinde kurulumunu tamamladıkları güneş enerji santralleri ile iz bırakmayı sürdürdüklerini ifade etti.

Yılmaz, “Her bir güneş enerji santralimiz ile temiz enerji üretimine katkıda bulunarak çevresel sürdürülebilirliği destekliyoruz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte proje tasarımı ve uygulamasında en son teknolojileri kullanıyor ve bu sayede verimliliği maksimum düzeye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Sektörde Artan İlgi

Güneş enerjisi kullanımının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de özellikle son dönemde yaygınlaşmaya devam ettiğini dile getiren Yılmaz, iklim değişikliği ve küresel ısınma gibi faktörlerin de etkisiyle bu konuda ciddi bir farkındalık oluştuğuna dikkat çekti.

Yılmaz, buna bağlı olarak sektörün de her geçen gün gelişmeyi ve büyümeyi sürdürdüğünü belirterek, “Firmalarda da güneş enerji santrallerine ilgi gün geçtikçe artıyor. Bu çerçevede Samsun’da faaliyet gösteren bir firmanın çatısına 1.097,085 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Güneş enerji santrali ile firma enerjinin önemli bir kısmı güneşten karşılayarak yıllık ortalama 550.195 kg karbon salımının önüne geçecek ve yılda 83 ağacı kurtarmış olacak” dedi.

Çevreye Katkı

CW Enerji tarafından kurulan güneş enerji santralleri, sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çevreye de önemli katkılar sunuyor. Santraller, sera gazı emisyonlarını azaltarak ve hava kirliliğini önleyerek daha temiz bir dünya için katkıda bulunuyor.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku