BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Emeklilere Bayram Öncesi Bol Kepçe Ödeme! 1500 TL Ek Ödeme Hesaplara O Tarihte Yatacak

Hükümetin açıkladığı yüzde 49.25 oranındaki zam ve bayramlarda emeklilere ödenen 3 bin lira ikramiye kararları, milyonlarca emekli tarafından yetersiz bulunmuş ve eleştirilere neden olmuştu. Ancak, son gelişmelerle birlikte Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emeklilere yapılacak ek ikramiye hakkında resmi açıklama geldi.

Türkiye genelinde 16 milyonun üzerinde emekli vatandaşa, bu yıl Ramazan ve Kurban Bayramı için 3 bin TL’lik ikramiye ödemeleri yapılacak. Ancak, mevcut enflasyon ve hayat pahalılığı koşullarında bu tutarlar emekliler tarafından yetersiz bulunuyor ve tepkilere neden oluyor.

Hükümetin yanı sıra, İzmir Büyükşehir Belediyesi de emeklilere ek bir destek sağlayacak. İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Değerli emeklilerimiz, 2024’te de yanınızdayız. Sosyal yardım kriterlerine uyan 25 bin emeklimize Ramazan Bayramı öncesinde 1.500’er TL nakdi destek sağlayacağız. Mutfaklarınızdaki yangını biraz olsun hafifletebilirsek ne mutlu bize.” ifadeleriyle emeklilere verilecek ek ödeme müjdesini duyurdu.

Bu ek ikramiye, emeklilerin maddi sıkıntılarını bir nebze olsun hafifletecek ve bayram sevincini daha da artıracak nitelikte. Özellikle, yerel seçimler öncesinde emeklilere yönelik yapılan bu ek ödeme, kamuoyunda olumlu bir yankı uyandırmış durumda.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku