BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Fındık fiyatları ne kadar oldu?

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık alım fiyatları ile ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, siyasetten ekonomiye, dış politikadan ülke gündemine değindi. Açıklamaların sonunda fındık alım fiyatlarına da değinen Erdoğan şunları söyledi;

FINDIK ALIM FİYATLARI BELLİ OLDU

Yaz döneminde açıkladığımız çeşitli alım fiyatları üreticimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Fındığın ihracatımıza yıllık katkısı 2 milyar doları buluyor. Bu sene 125 tonluk bir rekolte bekliyoruz.

Toprak Mahsulleri Ofisi’ni üreticileri korumak için yeniden görevlendirdik.Fındık alım fiyatı Giresun için 84 TL, Revant için 82,50 TL olarak belirlendi. Alımlarda kilogram başına 1 lira 65 kuruştan başlamak üzere prim verilecektir. Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku