BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakan Osman Aşkın Bak’un açıklamasına göre, bünyesine 11 bin 455 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Bakan Bak, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bakanlık merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek üzere farklı pozisyonlarda personel alınacağını belirtti.

Alınacak personel sayısına göre dağılım şu şekildedir:

  • 4 bin 138 destek personeli
  • 3 bin 622 koruma ve güvenlik görevlisi
  • 3 bin 295 büro personeli
  • 400 psikolog

Başvuruların kabul edileceği tarihler de farklı pozisyonlara göre değişiklik göstermektedir. Büro personeli, psikolog ve destek personeli (temizlik) pozisyonları için başvurular 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında yapılabilecekken, koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli (bakım-onarım) pozisyonları için başvurular 28 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

Adaylar, başvurularını alımların Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaptığı açıklamada bu alımların bakanlık hizmet kalitesini daha da artırmayı hedeflediğini ve gençlerin spora ve gençlik faaliyetlerine daha iyi hizmet verilmesini sağlamayı amaçladıklarını vurguladı. Bu kapsamlı alım ilanı, iş arayışında olan binlerce kişi için önemli bir fırsat sunuyor.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku