BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Kasım Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekim ayında toplamda 2,8 milyar TL tutarında sosyal yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdı. Bu yardımlar arasında doğum yardımı, engelli ve yaşlı aylığı, elektrik tüketim desteği, asker ailelerine yönelik nakit yardım, öksüz ve yetim yardımı, sosyal ekonomik destek ödemesi, eşi vefat etmiş kadınlara düzenli nakit yardım, evde bakım yardımı ve aile destek paketi ödemeleri bulunuyor.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ekim ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplamda 2,8 milyar TL tutarında sosyal yardım yaptık. Aile Destek Paketi ile birlikte vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Kasım Ayı Sosyal Yardım Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kasım ayı sosyal yardım ödemeleri için henüz resmi bir takvim açıklanmadı. Ancak geçmiş dönem ödeme tarihleri baz alınarak hesaplamalar yapılıyor. Tahminlere göre, kasım ayı ortasına doğru aile destek paketi ve program bünyesindeki elektrik tüketim desteği ile çocuk bileşeni yardımı hesaplara yatırılabilir. Aynı dönemde evde bakım maaşı ve sosyal ve ekonomik destek ödemeleri de hak sahiplerine ulaştırılabilir.

Ek Bilgiler:

  • Aile Destek Paketi: 2023 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hayata geçirilen bir sosyal yardım programıdır. Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere 450 TL’lik nakdi yardım, 1000 TL’lik tek seferlik elektrik tüketim desteği ve 1000 TL’lik çocuk bileşeni yardımı sağlanıyor.
  • Evde Bakım Maaşı: Engelli bireylerin bakımını üstlenen yakınlarına verilen bir sosyal yardımdır. Maaşın miktarı, engellinin bakıma muhtaçlık derecesine göre belirlenir.
  • Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemesi: Muhtaç ve dezavantajlı vatandaşlara verilen bir sosyal yardımdır. Ödemenin miktarı, ailenin gelir durumuna göre belirlenir.
Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku