BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Affı Müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenler için zorunlu hizmet affının 16 Haziran itibariyle geçerli olacağını duyurdu. Bakan Tekin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, zorunlu hizmet affının öğretmenler için uygulanacağını belirtti.

Bakan Tekin, “Öğretmenler Odası sohbetlerimizde sıkça sorulan zorunlu hizmet affı 16.06.2023 tarihi itibariyle gerçekleşmiş olacak. İlgili arkadaşlara hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Bu duyuruyla birlikte, öğretmenlerin zorunlu hizmet sürelerinin affedileceği ve istedikleri okullarda görev yapma imkanına sahip olacakları bildirildi.

Ayrıca, “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” (Pictes) kapsamında görev yapan ve kadroya geçen öğretmenlerin projedeki çalışmalarının hizmet sürelerine ekleneceği de açıklandı. Bakan Tekin, “Bilhassa deprem bölgesindeki öğretmenler Odası sohbetlerimizde konuştuğumuz, kadrolu öğretmenliğe geçen Pictes öğretmenlerimizin, proje kapsamındaki çalışmaları hizmet sürelerine dahil edilmesi taleplerini de karşılayacağız. Bu da hayırlı olur inşallah” şeklinde konuştu.

Bu gelişme, öğretmenler için önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir. Zorunlu hizmet affı sayesinde öğretmenler, çalışmak istedikleri okullara geçme fırsatı elde edecekler ve Pictes projesinde görev alan öğretmenlerin de çalışma süreleri dikkate alınarak kariyerlerini ilerletebilecekler.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku