BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Özlem ve Tayyar Öz’e ceza

Fenomen çift Özlem ve Tayyar Öz, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla incelenmeye başlandıktan sonra, yeni bir gelişmeyle daha gündeme geldi.

Show TV’nin özel haberine göre, çifte yanıltıcı reklam sebebiyle 550 bin TL para cezası kesildi.

Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından lüks yaşamları ve şüpheli mali işlemleriyle dikkatleri üzerine çeken Özlem ve Tayyar Öz çifti, Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından detaylı bir incelemeye tabi tutulmuştu. İncelenme sonucunda, çiftin yaptığı yanıltıcı reklamın yasalara aykırı olduğu tespit edildi.

Çifte 550 bin TL para cezası kesildi

MASAK’ın raporuna göre, Özlem Öz’ün tanıtımını yaptığı ürünlerle ilgili verdiği bilgilerin yanıltıcı olduğu ve “doktorun yapması gereken iş ve işlemlerin güzellik merkezlerinde yapıldığına dair” ifadelerin reklamda yer almasının yasa dışı olduğu belirlendi. Bu sebeple, çifte 550 bin TL para cezası kesildi.

Özlem ve Tayyar Öz çiftinin avukatları ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, cezanın yasal süreç içerisinde nasıl bir sonuç doğuracağı merakla bekleniyor. Öte yandan, fenomen çiftin soruşturmasıyla ilgili detayların önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku