BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Ünlülerden Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Destek

Türkiye genelinde çıraklık okulları ve meslek liselerinde zorunlu staj sürecinde aktif olarak çalışmalarına rağmen bu süreçlerin emekliliğe başlangıç olarak kabul edilmemesi nedeniyle yüzbinlerce çalışan hak mücadelesi veriyor.

Bu soruna dikkat çekmek ve mağdurların sesine ses katmak amacıyla Türkiye’nin önde gelen sanatçıları destek mesajlarıyla duyuruya katıldı.

Müfit Can Saçıntı, Yunus Emre Yıldırımer, Devrim Evin, Hakan Bayrakçı, Canan Karatay ve Şener Üşümezsoy gibi tanınmış isimler, sosyal medya hesapları üzerinden staj ve çıraklık mağduriyetinin giderilmesi için duyarlılık mesajları yayınladı.

Bu destek, Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği Başkanı Mustafa Öztürk tarafından teşekkürle karşılandı. Öztürk, “Mücadelemiz her geçen gün büyüyor. Ünlü isimlerden aldığımız destek, bizlere güç veriyor” dedi.

Staj ve Çıraklık Mağdurları, “Staj ve Çıraklık Sigorta Başlangıcı Olsun” kampanyası çerçevesinde Türkiye genelinde eş zamanlı basın açıklamaları, çalıştaylar, protokol ziyaretleri ve sosyal medya etkinlikleri düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışıyor.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku