BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

1000 Yatırımlar Holding, Halka Arz Yoluyla Büyüme Hedefi

Yatırım işletme şirketi 1000 Yatırımlar Holding, hisselerini halka arz ederek büyüme hedeflerini güçlendiriyor. 14-15 Kasım tarihlerinde talep toplanacak halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 125 TL sabit fiyatla satışa sunulacak.

CEO Kadir Can Abdik: “Sürdürülebilirlik Yarının Anahtarıdır”

Halka arz kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan 1000 Yatırımlar Holding CEO’su Kadir Can Abdik, şirketin sürdürülebilir yatırım anlayışını benimsediğini vurgulayarak, “Kuruluşumuzdan bu yana, farklı sektörlerde yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üzerine odaklanarak, daha yaşanabilir şehirler ve sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla yatırım yapıyoruz. Holding olarak sürdürülebilirliğin yarının anahtarı olduğunu biliyoruz. Küresel arenada varlık gösteren bir Türk markası olarak, sektörün gelişimine yön veren, yenilikçi teknolojileri üreten ve çevre dostu enerji çözümleri sunan markalara yatırım yapan bir yatırım işletmesi olma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yatırımcılarımızla birlikte büyüme hedefimiz doğrultusunda şirketimiz hisselerini halka arz etme kararı aldık. Yatırımcılarımızın katkısıyla, sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda yürüttüğümüz yatırımlarımızın anlamı daha da güçlenecek” dedi.

Sermaye Artışı ve Halka Arz Detayları:

Halka arz ile birlikte şirketin çıkarılmış sermayesi 40 milyon TL’den 47 milyon TL’ye yükselecek. Mevcut ortaklara ait 2,5 milyon TL tutarındaki paylar da halka arza dahil edilerek, toplam 9.500.000 adet B grubu payın halka arzı gerçekleştirilecek. Halka arz sonrasında 1000 Yatırımlar Holding’in halka açıklık oranı yüzde 20,21 olması planlanıyor.

Halka Arzdan Elde Edilecek Fonlar:

1000 Yatırımlar Holding tarafından halka arz yoluyla ihraç edilecek yeni paylar ile elde edilecek fon, ağırlıklı olarak şirketin devam eden yatırımlarının sonuçlandırılması, alternatif sektörlerin araştırılarak yatırım yapılması, hizmet kapasitesi, kalitesi ve çeşitliliğini arttırmaya yönelik mal ve hizmet alımlarının yapılmasında kullanılacak.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku