Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Asgari Ücret ve Memur Maaşları Konusunda önemli açıklama

0 135

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’a gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaretlerin ardından uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin asgari ücret ve en düşük emekli memur maaşıyla ilgili sorularına verdiği yanıt, ülkedeki çalışanlar ve memurlar için önemli bir konuyu ele aldı.

Erdoğan, asgari ücret konusunda işçilerin enflasyona ezdirilmemesi gerektiğini vurguladı ve hükümetin bu konuda gerekli çabayı göstereceğini belirtti. İşçilerin rahat ve huzurlu olmalarını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Şu anda asgari ücretle ilgili çalışmaların devam ettiğini ve kararın en kısa sürede açıklanacağını ifade etti.

Ayrıca, memur maaşlarıyla ilgili adımların da temmuz ayındaki görüşmelerde atılacağını belirtti. Bu, memurların maaşlarının gözden geçirileceği ve gerekli düzenlemelerin yapılacağı bir süreci işaret etmektedir. Memurlar için adil ve uygun bir maaş düzenlemesinin yapılması hedeflenmektedir.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku