BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Ekrem İmamoğlu hakkında yeni dava açıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Tuzla İleri Biyolojik Arıtma Tesisi 3. Etap Açılış Programı’ndaki konuşması nedeniyle Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya karşı “kamu görevlisine alenen hakaret” suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.
Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın şikayeti üzerine, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede, Tuzla Belediye Başkanı müşteki Şadi Yazıcı’nın avukatlarının başvuruda bulunduğu belirtildi.

Olayları tırmandıracak ifadeler

İddianamede, Yazıcı’nın dilekçesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Tuzla İleri Biyolojik Arıtma Tesisi 3. Etap Açılış Programı’nda yaptığı konuşmadan sonra kendisini yuhalayan kişilerin bulunduğunu ve İmamoğlu’nun bu duruma suhulet sağlamak yerine olayları tırmandıracak ifadeler kullandığını belirttiği aktarıldı.
Ekrem İmamoğlu’nun avukatı aracılığıyla sunulan beyanında ise müvekkilinin izleyicileri sakinleştirmek için el işaretinde bulunduğunu ve şikayetin siyasi saiklerle yapıldığını savundu.

Kamu görevlisine alenen hakaret

Savcılık, Ekrem İmamoğlu’nun “kamu görevlisine alenen hakaret” suçundan 1 yıldan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. İddianamede ayrıca, siyasi yasak uygulanması için Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesinin uygulanması istendi.
Öte yandan, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama”, “suç işlemeye tahrik” ve “iftira” suçlarından kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

Tepki Göster
+1
0
+1
5
+1
12
+1
0
+1
0
+1
14
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku