BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Hatay’daki yangın giderek büyüyor! Tahliyeler başladı

Belen ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin hava ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Müftüler ve Güzelyayla mahalleleri tedbir amaçlı tahliye ediliyor. Yangın sonucunda üzücü bir şekilde 3 ev yanarken, şu ana kadar herhangi bir can kaybı bildirilmemiştir.

Hatay’ın Belen ilçesi Soğukoluk Mahallesi’nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine yangın söndürme helikopteri ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. Yangına hem havadan hem de karadan müdahale edilmektedir.

Yangının yerleşim yerlerine yakın olması nedeniyle tedbir amacıyla Müftüler ve Güzelyayla mahalleleri tahliye edilmeye başlandı. Şu ana kadar yapılan ilk tespitlere göre, yangın sonucunda 3 ev zarar gördü ancak can kaybı yaşanmadı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Hatay’ın Belen ilçesindeki orman yangınıyla ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı. Yumaklı, yangına müdahale etmek için 9 uçak, 21 helikopter, 59 arazöz ve 375 personelin sevk edildiğini belirtti. Ekiplerin hava ve karadan etkin bir şekilde müdahale etmeye devam ettiğini vurguladı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı da yaptığı açıklamada, Soğuoluk mevkisinde çıkan orman yangınına ekiplerin hava ve karadan müdahale ettiğini ve çevre illerden destek ekipleri talep ettiklerini belirtti. Ayrıca, bölgedeki yerleşim yerlerindeki vatandaşların tahliye edildiğini ifade etti.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
12
+1
1
+1
6
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku