BUZDAĞI HABER
Güncel ve son dakika haberlerin adresi

Zafer Partisi’nde Ümit Özdağ ve Sinan Oğan Arasında Kopuş! Son Dakika Gelişmesi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün iddiasına göre partisiyle ilgili olarak “Sinan Oğan’la yollar ayrılabilir, ancak iletişim devam edecek” şeklinde bir ifade kullandığı öne sürüldü.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir adayın yüzde 50+1 oy oranını elde edememesi nedeniyle ikinci tura geçilmiş ve yüzde 5 oy alan Sinan Oğan’ın kimin tarafını destekleyeceği önemli bir konu haline gelmiştir. Bu bağlamda, muhalefet ve iktidar, Oğan ve Ata İttifakı bileşenleriyle görüşmeler yürütmektedir.

Bu süreçte Oğan, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Saygı Öztürk, Oğan’ın bu görüşme öncesinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a bilgi vermediğini belirterek, “Kahvaltıda, Oğan’ın bakanla yaptığı görüşmeden hiç söz etmemesi, sanki tesadüfen İstanbul’a gitmiş, Cumhurbaşkanı orada bulunduğu saatte aramış gibi bir hava doğurdu. Oğan, Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmeden sonra dün Özdağ ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı’nın kendilerini desteklemesini istediğini, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un bugün veya yarın Özdağ’ı ve kendisini ziyaret edeceğini belirtti” ifadelerini kullandı.

Öztürk’ün yazısına göre Özdağ, partisinin genel idare kurulu toplantısında Sinan Oğan’la yolların ayrılabileceğini belirtmişti. Ayrıca, “Ümit Özdağ, partisinin genel idare kurulu toplantısında Sinan Oğan’la yollarının ayrılabileceğini, ancak iletişimin devam edeceğini belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bazı kişilerin devreye girmesiyle ‘zorlamayla görüştüğünü’, kazanacak bir durum görmediği için Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceklerini anlattı. Kılıçdaroğlu, desteklemeleri karşılığında herhangi bir vaatte de bulunmadı” şeklinde ifadeler yer almaktadır.

Tepki Göster
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku